teknoBlu

Çin'den Yola Çıkan Koronavirüs Aşısı Türkiye'de: 14 Gün Boyunca Test Edilecek

caglar


30 Aralık 2020 11:01Çin'de üretilen koronavirüs aşısı, bu sabah Türkiye'ye geldi. Saat 05:44'te Esenboğa Havalimanı'na iniş yapan THY'ye ait Boeing 777 tipi uçak, 3 milyon doz aşıyı hiçbir sorun yaşanmadan Türkiye'ye getirdi. Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü aşı ve ilaç deposuna taşınan aşılar, 14 gün boyunca test edilecek.

Esenboğa Havalimanı'na indirilen koronavirüs aşıları, TIR ve kamyonlar aracılığıyla Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü aşı ve ilaç deposuna yönlendirildi. An itibarıyla da burada beklemekte olan aşılar, yavaş yavaş vatandaşlara uygulanacak ancak aşılama süreci, bir süre sonra başlayacak.

Fahrettin Koca'dan resmi açıklama: 14 gün boyunca test edilecek

Uçak indiği anda Twitter üzerinden bazı açıklamalar yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin'den gelen aşıların 14 gün boyunca test edileceğini söyledi. Bu testlerin Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nda yapılacağını söyleyen Bakan Koca, testler bittiği anda da aşılama sürecinin başlayacağını söyledi. Fahrettin Koca'nın açıklamalarına göre aşılama süreci, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'nce koordine edilecek.


YORUMLAR


Bu habere herhangi bir yorum yapılmamış.İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum yapmak için giriş yapın veya üye olun...