teknoBlu

Dev Kripto Borsası Coinbase, Ripple (XRP) İşlemlerini Durduruyor

caglar


29 Aralık 2020 12:44Amerika merkezli dünyanın en önemli kripto borsalarından birisi olan Coinbase, Ripple (XRP) işlemlerinin durdurulacağını açıkladı. Şirket, bu kararı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun Ripple'a açtığı davanın ardından aldıklarını dile getirdi.

Geçtiğimiz haftalarda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple Labs Inc.’e bir dava açmıştı. Bu davanın açılma sebebi, Ripple’ın XRP kripto para biriminin kayıt dışı yollara satılması olarak belirtildi. Davanın açılmasının ardından XRP değerleri düşüş göstermeye başladı ve son olarak Coinbase, önümüzdeki ay itibariyle XRP kripto para biriminin satışlarını durduracağını açıkladı.

XRP satışlarının durdurulması ile birlikle bu kripto paraya sahip kullanıcıların aklında soru işaretleri oluşmaya başladı. Coinbase, XRP alım satımlarının durdurulacağını ancak kullanıcıların XRP cüzdanlarındaki bakiyeleri çekebileceklerini dile getirdi.

19 Ocak'tan itibaren XRP alım satımları gerçekleştirilemeyecek

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Ripple Labs. Inc’e ve şirketin iki CEO’suna, kayıt dışı kripto para satışı gerçekleştirdikleri gerekçesiyle dava açtı. Açılan bu davanın ardından, XRP değerleri düşüş göstermeye başladı ve bazı kripto para borsaları XRP alım satımını durdurma kararı aldı. 


YORUMLAR


Bu habere herhangi bir yorum yapılmamış.İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum yapmak için giriş yapın veya üye olun...