teknoBlu

TOGG CEO'sundan Yerli Otomobilin Fiyatı Hakkında Çarpıcı Açıklama

caglar


27 Aralık 2020 19:25TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, yerli otomobilin tanıtımının ardından geçen 1 yılın sonunda yaptığı açıklamalarda aracın fiyatına da değindi. Karakaş, otomobilin fiyatının C segmentindeki içten yanmalı SUV araçlarla rekabet edeceğini açıkladı.

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), bundan tam bir yıl önce ülkemizin merakla beklediği etkinliği gerçekleştirmişti. Vatandaşların heyecanla izlediği o etkinlikte TOGG, iki elektrikli yerli otomobil tanıtmıştı. Biri SUV biri sedan olan bu modeller sahip oldukları tasarımlarıyla herkesin gönlünü almayı başarmıştı.

Yerli otomobil, fiyat konusunda C segmentindeki SUV'larla rekabet edecek:

Gürcan Karakaş, yaptığı açıklamada Türkiye'nin Otomobili'nin pazara çıktığında elektrikli araçlardan çok C segmentindeki içten yanmalı SUV araçlarla rekabet edeceğini açıkladı. Karakaş, bu nedenle fiyat açısından da bu tür otomobillerle rekabet edilmesi gerektiğini ifade etti.

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş tarafından yapılan bu açıklama, Türkiye'nin Otomobili'nin sahip olacağı olası fiyat etiketi hakkında çok ufak bir fikir veriyor diyebiliriz. TOGG'un C segmentindeki içten yanmalı SUV araçlarla rekabet edebilmesi için fiyatını bu araçlara göre biraz daha alt seviyede tutmasını bekleyebiliriz.


YORUMLAR


Bu habere herhangi bir yorum yapılmamış.İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum yapmak için giriş yapın veya üye olun...