teknoBlu

CD PROJEKT RED Gergin: Cyberpunk 2077 Yüzünden İlk Dava Açıldı

caglar


25 Aralık 2020 13:28CD PROJEKT RED, bir hukuk şirketi tarafından dava edildi. Şirket, CD PROJEKT RED'in Cyberpunk 2077'nin durumunu zaten bildiğini ancak oyuncuları yanlış yönlendirdiğini beyan ediyor. Hukuk şirketi, özellikle de CD PROJEKT RED yatırımcılarının bu davaya dahil olmalarını istiyor.

Video oyun sektörünün son günlerde en çok gündeme gelen firması olan CD PROJEKT RED'in piyasaya sürdüğü Cyberpunk 2077 gündem olmaya devam ediyor. Oyunda yaşanan sorunlar, şirketin oldukça ağır bir şekilde eleştirilmesine yol açtı. Ancak şirket, sadece eleştirileri yutmak zorunda kalmayacak. Çünkü Rosen Law isimli bir şirket, CD PROJEKT RED'den davacı oldu.

Rosen Law isimli hukuk şirketi tarafından açılan davaya göre CD PROJEKT RED, Cyberpunk 2077'yi piyasaya sürmeden önce, oyuncuları ve yatırımcıları yanlış yönlendirdi. Şirket aslında, oyunun ne halde olduğunu biliyordu ancak bunu gizledi. Bu sayede de Cyberpunk 2077'nin hype'lanmaya devam etmesine neden olan CD PROJEKT RED, bir nevi haksız kazanç elde etmiş oldu.

Rosen Law tarafından açılan davanın şu an için bilindik bir katılımcısı yok. Ancak şirket, özellikle de yatırımcıların bu davaya dahil olmaları gerektiğini, hisse senedi değerlerinin ortada olduğunu ifade ediyor. Ayrıca dileyen oyuncuların da davaya dahil olabileceğini söyleyen hukuk şirketi, davaya dahil olmak isteyenlere de bir çevrimiçi form sunuyor. Yaşanan olay, CD PROJEKT RED için bir ilk niteliğinde. Ancak bu durum, son olmayacak gibi duruyor. Çünkü geliştirici şirketin ana vatanı olan Polonya'da da yatırımcılar, şirkete karşı yaptırım planları üzerinde odaklanmış durumdalar. Tüm bu olayların nasıl sonuçlanacağı bilinmiyor ancak CD PROJEKT RED'i oldukça zorlu günlerin beklediğini şimdiden söyleyebiliriz.


YORUMLAR


Bu habere herhangi bir yorum yapılmamış.İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum yapmak için giriş yapın veya üye olun...