teknoBlu

Elon Musk: Zamanında Tesla'yı Apple'a Satmak İstemiştim

caglar


23 Aralık 2020 12:37Elon Musk, Apple otomobilin 2024  yılında piyasaya sürüleceğine dair iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu. Zamanında Tesla'yı Apple'a satmak için görüşmek istediğini ancak karşılık bulamadığını belirtti.

Polemik yaratma konusunda dünyanın bir numarası olan milyarder Elon Musk, bu kez de Apple ve Tim Cook üzerinden yeni bir tartışma başlattı.Bilindiği üzere dün, Apple'ın 2024 yılında sürücüsüz ve elektrikli arabasını piyasaya süreceği haberlerinden sonra Tesla'nın hisselerinde bir düşüş yaşanmıştı.Bu iddialar üzerine konuşan Musk bomba açıklamalara imza attı.

Reuters'ta yer alan habere göre Apple, uzunca bir süredir konuşulan ancak bir türlü hayata geçemeyen Project Titan konusunda sona yaklaştı. Bu bağlamda araç, özel bir batarya ve otonom sürüş sistemine sahip olarak, çok büyük bir ihtimalle de 2024 yılında piyasaya sürülecek. Kaynaklar, pandemi koşullarına göre bu tarihte değişiklikler olabileceğini, 2025'e sarkabileceğini söylüyorlar ancak Elon Musk'ı asıl ilgilendiren şeyse bunlardan ziyade, Tesla'nın Apple ile ilişkisi ve Apple'ın otomobilinde kullanılacak özel batarya sistemi.

Açıklamalarını Twitter üzerinden gerçekleştiren Elon Musk, Model 3'ün en karanlık zamanlarında Tesla'yı Apple'a satmak istediğini düşündüğünü ifade ediyor. Hatta bu konuyla ilgili olarak da Apple'ın kapısını çalıp Cook'la görüşmek isteyen Musk, Apple CEO'sundan beklediğini bulamamış. Konuyla ilgilenmeyen Tim Cook, Elon Musk ile görüşmeyi kabul etmemiş.

"Apple'ın tasarladığı söylenen batarya, tuhaf"

Reuters kaynaklarına göre Apple tarafından piyasaya sürülecek otomobil, demir-fosfat tabanlı bataryaya sahip olacak. Ayrıca bu batarya, tek hücreli yapıya sahip olacak. Kaynaklar, Apple'ın tasarladığı batarya sisteminin rakiplerinden çok daha fazla menzil sunacağını belirtiyor. Ancak Elon Musk, bu iddialara pek de inanmıyor. Bunun nedeniyse Tesla'nın zaten demir-fosfat tabanlı bataryalar üretiyor ancak bu bataryalar istenen verimlilikte değil.

 


YORUMLAR


a
24 Aralık 2020 11:55
hadi ya
Yorum yapmak için giriş yapın veya üye olun...