teknoBlu

Yazılım Öğrenirken Yardımcı Olabilecek Siteler

caglar


21 Aralık 2020 10:21Her programcının herhangi bir dilde yazdığı zaman takıldığı noktalar veya yazılımını geliştirmek adına kullanmak istediği özellikler olabilir.İşte bu yazının amacı da bu tür içerikleri nerede bulabileceğini bilemeyenlere bu yolu göstermesi olacak.

1)Stack Overflow

Stack overflow,bilişim sektöründeki insanları birleştiren bir platformdur.İşe yarayan yanıtlar ve işe yaramayan yanıtlara olumlu ve olumsuz yönünde oy verilebilmekte.Ben Python çalıştığım dönemde bir çok kez sorunlarla karşılaşırken bir çoğunun çözümünü buradan halledebilmiştim. Size de yardımcı olabileceğine inanıyorum.

2)GitHub

GitHub ,dünya genelindeki işbirliğe dayalı çalışmaların en büyük çevrimiçi depolarından biridir.Proje yönetim ve versiyon kontrol sistemi olmakla birlikte, ayrıca geliştiriciler için yapılmış bir sosyal ağ platformudur.Bir çok yazılımcı geliştirdikleri projeleri kayıtlı tutmak adına GitHub’a yüklüyor.Ben de bu yazılımcılardan birisiyim çünkü projelerinizi GitHub’a yüklemeniz size geleceğinizde iş mülakatlarınızda ufak da olsa bir artı katacaktır.

3)Medium

Medium,öğrenmek istediğiniz yeni bir teknolojiye dair tecrübe sahibi insanlar tarafından yazılan bir çok yazı içerebiliyor.Örneğin ben yeni bir teknoloji öğrenmek istediğimde bu konuyu Medium üzerinden aratıp bir kaç yazı okuduktan sonra bu konu hakkında bir kaç fikir sahibi olabiliyorum ve diğer araştırmalarla da bunu destekleyip kafamda iyice oturttuktan sonra çalışmalarıma başlıyorum.


YORUMLAR


Bu habere herhangi bir yorum yapılmamış.İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum yapmak için giriş yapın veya üye olun...