teknoBlu

Rockstar Games, GTA VI Hakkında Açıklama Yaptı

caglar


20 Aralık 2020 12:43GTA Online'ın para makinesi haline dönüştüğünü gören oyuncular, serinin yeni oyununda tek oyunculu hikâye modunun olmayacağından korkuyordu. Bu endişe, Rockstar'ın dev isimleri tarafından giderildi.

Birçok oyuncuya göre bu korku fazlasıyla yersizdi zira Rockstar Games, bugüne kadar hikâye modu olmayan bir oyunu piyasaya sürmemişti. Yine de şirketin yön değiştirmesine ihtimal veren oyuncuların yüreğine su serpecek açıklama bugün geldi. GTA VI hakkında ufak bir ipucu veren o açıklama, Rockstar Games'in yetkilileri tarafından yapıldı.

GQ dergisiyle röportaj yapan Rockstar Games'in tasarım prodüksiyonu direktörü Tarek Hamad ile dünya ve içerik tasarım direktörü Scott Butchard, tek oyunculu GTA'nın bir yere gitmeyeceğini açıkladı. Hatta ikili, tek oyunculu modun bir yere gitmeyeceğini açıklarken GTA Online'ın da gelişmeye devam edeceğine işaret etti.

Bildiğiniz üzere GTA Online, geçtiğimiz günlerde tek başınıza yapabileceğiniz bir soygun görevini içeren güncelleme almıştı. İşte Butchard, bu güncelleme gibi güncellemelerin Online tarafına daha fazla eklenmesini istediklerini belirtti. Yani GTA Online da tek başınıza görevler yapabileceğiniz bir yer haline dönüşecek.

Ancak bu durum, korkulduğu gibi GTA'da tek oyunculu hikâye modunun kalkmasına neden olmayacak. Oyun, Butchard'ın sözlerini aktarmak gerekirse hikâye moduna kesinlikle sahip olacak. Bu açıklamalar bize GTA VI'nın yine bir hikâyeyle çıkış yapacağını ancak çok daha büyük bir çevrimiçi oyun deneyimine sahip olacağını gösteriyor.


YORUMLAR


Bu habere herhangi bir yorum yapılmamış.İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum yapmak için giriş yapın veya üye olun...