teknoBlu

İşte WhatsApp'a Alternatif Uygulamalar

caglar


09 Ocak 2021 16:31Mark Zuckerbeg'in sahibi olduğu ve ülkemizde hemen hemen herkes taraffından kullanılan WhatsApp, 2021 yılında uygulamaya reklam alacağını açıklamıştı.Kullanıcılar buna tepki gösterip alternatifleri aramaya başlamışken WhatsApp, gizlilik sözleşmesi zorunluluğunu da açıklayınca kullanıcıların başka uygulamalara yönelmesi durumu oluştu.Peki WhatsApp yerine kullanabileceğimiz en güzel iletişim uygulamaları neler?

Signal

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp gizlilik sözleşmesini duyurunca Elon Musk'un da "use signal" tweetini uygulama işte bu!

iOS, Android ve bir masaüstü uygulaması bulunan Signal kullanıcılarının metin mesajları, dosyalar, sesli notlar, resimler, GIF ve video mesajları göndermelerine olanak tanıyor.

Telegram

Telegram da tıpkı WhatApp gibi bir mesajlaşma uygulaması.Ancak Telegram'ı WhatsApp'tan ayıran bir özellik var.Bu özellik te Telegram'ın herhangi bir veritabanının olmaması.Yani Telegram sizin mesajlarınızı,gönderdiğiniz dosyaları kayıt altında tutmuyor.Üstelik tıpkı WhatsApp gibi web sürümü de mevcut.

Viber

WhatsApp ve Telegram'ın aksine Viber'i masaüstünde kullanmak için bir masaüstü istemcisi indirmeniz gerekiyor.

BİP

Türkcell'in anlık mesajlaşma uygulaması BİP kullanıcılarına  grup şeklinde de sohbet etme imkanı veriyor. Uygulama aynı zamanda kullanıcılarına HD kalitede görüntülü sohbet etme olanağı da veriyor.

Line

iOS, Android ve Windows'lu telefonlarda çalışan Line, Windows ve Mac için bir masaüstü uygulaması da sunuyor.


YORUMLAR


Bu habere herhangi bir yorum yapılmamış.İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum yapmak için giriş yapın veya üye olun...