teknoBlu

Bitcoin Rekorunu 35 Bin Dolar Olarak Yeniledi

caglar


06 Ocak 2021 13:472020 yılında yatırımcısını sevindirmeyi başaran Bitcoin, 2021 yılında da sevindirmeye devam ediyor.Aralık ayında büyük bir çıkış yakalayan Bitcoin, Ocak ayında da bu çıkışına devam ederek 35 bin 766 dolar seviyesine geldi.

24 saat içerisinde yaşanan artışla birlikte Bitcoin’in piyasa hacmi, 585.08 milyar dolardan 653.7 milyar dolara yükseldi.Bu yükselişler, Bitcoin'in altın ile aynı değere ulaşacağını işaret ediyor.Bir çok strajetijist, Bitcoin'in uzun vadede 150 bin dolar seviyesine ulaşacağını düşünüyor. Görünüşe göre bu hızla yükselmeye devam ederse bu ihtimal zor gibi görünmüyor.

Ancak 2017 senesinde dönüp bakıldığı zaman, Bitcoin'in yine rekorlar üstüne rekorlar kırdığı bir dönem görmemiz mümkün. O dönemki yükselişiyle iyice popülerlik yakayan ve yatırımcısının yüzünü güldüren Bitcoin, zirveye ulaştıktan sonra çok sert düşüşler yaşamıştı.P Morgan stratejistleri, bu yükselişin sabit olmayacağını ve dalgalanmaların devam edeceğini belirtirken, piyasada yaşanan bu yükselişin ardındaki sebebin ABD’de yaşanan senato seçimi olduğu söylüyor.


YORUMLAR


Bu habere herhangi bir yorum yapılmamış.İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum yapmak için giriş yapın veya üye olun...